Mateusz

Niełatwo jest pisać o zawodniku, którego największe sukcesy są dopiero na horyzoncie, a który zorientowany jest na realizowanie siebie w najróżniejszych dziedzinach.

“Nie chcę zostać zaszufladkowany jako zawodnik sportów motorowych. Wolałbym być postrzegany jako sportowiec, czy może mniej przesadnie, jako nastolatek, który dzięki ludziom dobrej woli i o szerokim geście, może realizować swoje pasje.”

cheap jerseys
cheap nfl jerseys
cheap nfl jerseys
cheap jerseys china
cheap nfl jerseys

Zawodnik wielu widowiskowych dyscyplin sportowych. W młodości, o ile w przypadku nastolatka na takową można się powołać, Mateusz uprawiał tańce latynoamerykańskie. Trudno stwierdzić czy poczucie rytmu wywiera wpływ na styl jego jazdy, łatwo natomiast przewidzieć, że na potencjalnym Balu Mistrzów Sportu, to nie on będzie podpierał ściany. Z czasem piruety na parkiecie zastąpił piruetami na macie, kiedy to zaczął uprawiać, egzotyczną w Polsce sztukę walki, Capoeirę.

“Zawsze uważałem, ze jeśli byłby ktoś zainteresowany moją osobą, to powinien wiedzieć, że uprawiam szybkie sporty, dlatego nie przynudzałbym go tym, do jakich szkół uczęszczałem. Po takie informacje odesłałbym go na naszą klasę”

Styczność z jednośladami nawiązał po otrzymaniu karty motorowerowej. Umiejętności nabywał na skuterze, który po kontakcie z pijanym kierowcą, zastąpiono motocyklem o pojemności 125cm³. W trosce o zdrowie zamienił ulicę na tor wyścigowy, gdzie niespodziewanie wyprzedzał motocykle o znacznie większej pojemności i mocy. Jego potencjał został dostrzeżony przez sześciokrotnego Mistrza Polski w wyścigach motocyklowych, Andrzeja Pawelca, który wraz z Yamaha Motor Polska, zainicjował przygodę Mateusza w świecie wyścigów. Warto zaznaczyć, że dotychczasowe sukcesy nie zostały wypracowane podczas wielogodzinnych treningów, lecz dzięki sercu do rywalizacji i woli walki, które wynagrodziły ograniczony dostęp do toru. Można przypuszczać, że wraz z nabytym w zeszłych sezonach doświadczeniem, Mateusz jeszcze wielokrotnie stanie na podium, a zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji ogólnej Pucharu Fiat Yamaha 2009, będzie preludium do zdobycia mistrzostwa, miejmy nadzieję, już niebawem.