Korobacz wicemistrzem Polski

Korobacz wicemistrzem Polski

INFO

Finiszując na drugiej pozycji w ostatnim wyścigu sezonu, w Poznaniu, mimo poważnej kontuzji ręki, Mateusz Korobacz zapewnił sobie tytuł motocyklowego wicemistrza Polski juniorskiej klasy Superstock 600.

Reprezentant zespołu Yamaha POLand POSITION ukończył wszystkich dziewięć tegorocznych wyścigów, cztery z nich wygrywając i sześciokrotnie stając na podium, choć praktycznie przez cały rok walczył nie tylko z rywalami, ale także z kontuzjami.

Mimo świetnego tempa, pojedynek o zwycięstwo w sobotnim, pierwszym wyścigu ostatniej rundy przerwała wywrotka na drugim okrążeniu. Korobacz pokazał jednak szybkość i silną wolę, gdy powrócił na tor mimo uszkodzeń motocykla i zredukował 19-sekundową stratę do przedostatniego zawodnika, ostatecznie awansując na czwartą pozycję.

Dzień później 20-latek jechał na prowadzeniu po niemal pewne zwycięstwo, kiedy kontuzja prawej dłoni i ból zmusiły go do zwolnienia tempa i ostatecznego finiszu na drugiej pozycji.

Mateusz Korobacz

„To był najtrudniejszy sezon w moim życiu, ponieważ w każdym wyścigu, w którym startowałem, ścigałem się mimo kontuzji. Nie zamierzałem jednak odpuszczać, także w ostatni weekend. W sobotę pokazaliśmy na co nas stać, ale upadek na drugim okrążeniu sprawił, że musiałem gonić czołówkę. W niedzielę jechałem na prowadzeniu, ale na cztery okrążenia przed metą coś dosłownie chrupnęło w mojej prawej ręce, którą kontuzjowałem po kolizji podczas poprzedniej rundy. Ból był ogromny i nie pozwolił mi na jazdę z takim tempem jakbym chciał. Szkoda, że ciała nie da się naprawić tak szybko, jak motocykla. Co prawda liczyliśmy na więcej, ale wicemistrzostwo to też duży powód do radości. Zespół przez cały rok pracował wyśmienicie, a motocykle były przygotowane idealnie, dlatego dziękuję wszystkim za pracę, wsparcie i trzymanie kciuków. Polski sezon już za nami. Teraz skupiam się na wyleczeniu kontuzji i powrocie do formy przed kolejnymi startami.”

Galeria

Korobacz wicemistrzem Polski Korobacz wicemistrzem Polski Korobacz wicemistrzem Polski Korobacz wicemistrzem Polski Korobacz wicemistrzem Polski

Podobne wiadomości

Partnerzy